Nowoczesne budownictwo promuje wyraźny podział budynku mieszkalnego na strefę dzienną i nocną. Podczas gdy strefa dzienna, zazwyczaj zlokalizowana na parterze, dostępna jest dla wszystkich domowników oraz gości, strefa nocna pozwala na odcięcie się od reszty domu.

Idealnym miejscem na urządzenie takiej przestrzeni jest poddasze, które dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań pozwoli na efektywny odpoczynek pod niebem.

Aranżacja sypialni na poddaszu nie należy do łatwych kwestii. Z uwagi na konstrukcje budynku, kąt nachylenia dachu czy też wysokość ścianek kolankowych, zadanie to wymaga indywidualnego podejścia do każdego projektu. Urządzając to pomieszczenie należy wziąć pod uwagę wszystkie elementy, mające wpływ na efektywny odpoczynek. Jednym z nich jest odpowiedni dobór barw. Do kolorów mających pozytywny wpływ na nasze samopoczucie zaliczamy błękity, zielenie oraz szeroką gamę kolorów pastelowych. W wystroju sprawdzą się również odcienie szarości oraz biel, która optycznie powiększy przestrzeń w niewielkiej sypialni. Unikajmy natomiast jaskrawych, mocnych barw, które działając drażniąco mogą utrudniać zasypianie. Głównym elementem każdej sypialni jest łóżko, powinno ono znaleźć się w centralnym punkcie pomieszczenia. W celu zaoszczędzenia miejsca możemy umieścić je pod skosem, należy jednak pamiętać o odpowiednich odległościach, umożliwiających komfortowe podejście do jego krawędzi. Chcąc stworzyć przyjazne, komfortowe wnętrze nie zapominajmy również o dodatkach, dzięki którym sypialnia nabierze indywidualnego charakteru.

Odpowiedni dobór dodatków sprawia, że surowe wnętrze zmienia się w przyjazną i przytulną sypialnię pod dachem. Grafitowa ściana i ciemna, drewniana podłoga nadają wnętrzu indywidualnego charakteru.

Foto: www.fakro.pl

Okna termoizolacyjne FAKRO FTT Thermo idealnie nadają się do obiektów energooszczędnych i pasywnych. Dzięki temu rozwiązaniu w sypialni zapanuje odpowiedni mikroklimat, a wnętrze wypełnia duża ilość naturalnego światła.

Foto: www.fakro.pl

Brak różnic wysokości pod dachem płaskim sprawia, że urządzenie sypialni na poddaszu nie różni się od tej na parterze. Okna do dachów płaskich FAKRO świetnie sprawdzają się w tym przypadku, zapewniając dopływ odpowiedniej ilości naturalnego światła. Małe sypialnie pod dachem możemy optycznie powiększyć zapewniając dopływ naturalnego światła oraz stosując biel na całych długościach ścian. Dodatkowym zabiegiem może być umieszczenie dużego lustra, które nada wnętrzu głębi.

salon na poddaszu

Foto: www.fakro.pl

Sypialnia na poddaszu nie musi być mała. Mając do dyspozycji pomieszczenie o dużej powierzchni możemy bez problemu umieścić małżeńskie łózko w centralnej jego części. Słupy i belki związane z konstrukcją dachu nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego klimatu.

Dowiedz się więcej na:

www.fakro.pl