Domowy salon kąpielowy

2018-10-23T12:36:01+02:0029 października, 2018|

Posiadanie salonu kąpielowego we własnym domu jest synonimem prawdziwego luksusu. Moda na stylowe i wielofunkcyjne toalety jest stosunkowo nowa. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się wizyty w ośrodkach Spa. Okazuje się, że osoby korzystające z takich usług, pragną mieć podobne możliwości relaksu i odpoczynku we własnej łazience.

Określenie „salon kąpielowy” stosowane jest obecnie do nazywania prawie każdej, większej łazienki. Prawdziwy salon kąpielowy to jednak nie tylko kwestia dużej powierzchni pomieszczenia. Podstawową jego cecha jest to, iż swoją stylistyką przypomina on pokój dzienny. Nie powinno zabraknąć mebli i sprzętów takich jak toaletka, półki czy mały regał na książki oraz zamiennie szezlong, fotel lub krzesło. Jako, iż diabeł tkwi w szczegółach, nie można zapomnieć o dodatkach takich jak mięsisty dywan, świece, oraz efektowne lampy. Wizja relaksującej kąpieli w blasku ognia jest na tyle intrygująca, iż czasami w salonie kąpielowym można spotkać kominek, tradycyjny bądź elektryczny, który niewątpliwie stanowi dodatkową atrakcję.

Chęć posiadania własnego salonu kąpielowego, z uwagi na konieczność doprowadzenia odpowiednich instalacji, należy zadeklarować już na etapie projektu. Przymus zastosowania typowych dla łazienki przyłączy powoduje, iż kwestia salonu kąpielowego oraz zainstalowanych w nim sprzętów nie jest sprawą łatwą i oczywistą. Jeśli decydujemy się na takie rozwiązanie, warto skorzystać z pomocy specjalistów, tak, aby stworzyć spójną i przemyślana koncepcję. Salon kąpielowy powinien być pomieszczeniem o powierzchni powyżej 12m2, w którym zmieszczą się wszystkie niezbędne sprzęty higieniczne. Należy pamiętać, że pokój kąpielowy to nadal łazienka, więc niezbędne będzie zastosowanie odpowiedniej armatury, zachowanie odpowiednich proporcji oraz wydobycie wszelkich walorów estetycznych. Usytuowanie salonu kąpielowego na planie domu, jest kwestią w miarę płynną. Coraz częściej spotyka się projekt takiego pomieszczenia w ramach strefy nocnej, w pobliżu sypialni. Można także rozważyć położenie domowego Spa w obrębie strefy dziennej. Rozwiązaniem mniej popularnym w naszym kraju, natomiast modnym na zachodzie oraz w Skandynawii, jest umieszczenie salonu kąpielowego na zewnątrz domu, np. w specjalnie przygotowanym domku. W takim miejscu świetnie sprawdzi się obszerniejsza sauna.

Nieodzownym elementem każdego salonu kąpielowego jest wanna, często usytuowana w centralnym punkcje pomieszczenia. Warto skorzystać z bogatej oferty wanien wolnostojących, które można wyeksponować na wiele sposobów, na przykład umieszczając je na postumencie, wybierając dla niej odpowiednie tło, czy stosując odpowiednie podświetlenie. Kolejnym, bardzo efektownym pomysłem jest zagłębienie wanny w podłodze. Zabieg ten jest jednak zależny od odpowiedniej konstrukcji stropu.

Gdy podejmujemy decyzję o zakupie wanny, równie ważny jest jej kształt, kolor i materiał. Możliwości są tutaj naprawdę nieograniczone. Rynek oferuje ogromne zróżnicowanie stylistyczne oraz wyszukane formy, tak, aby każdy mógł znaleźć coś wyjątkowego. Podobna różnorodność występuje w ofercie systemów hydromasażu.

Reasumując, domowy salon kąpielowy to miejsce służące nie tylko higienie, ale także wypoczynkowi i relaksowi. Stwarza on również doskonałą okazję na wspólne spędzenie czasu z rodziną i innymi domownikami.

Przejdź do góry