Sąd konkursowy złożony z zespołu wybitnych ekspertów miał wyjątkowo trudne zadanie. W tej edycji spłynęła rekordowa liczba zgłoszeń o tytuł złotego medalisty targów WinDoor-tech. Po burzliwych dyskusjach wybrano laureatów.

Sąd Konkursowy poszukiwał  produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie. Złoty Medal jest zatem  potwierdzeniem doskonałości produktu i w konsekwencji elementem jego promocji na rynku. Do konkursu o Złoty Medal rocznie startuje niemal 500 produktów. Jednak tylko te z nich, które spełnią regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, otrzymują to prestiżowe wyróżnienie.

Tak też się stało w przypadku laureatów targów WinDoor-tech 2019. Nagrodzono sześć produktów, które sprostały surowym wymaganiom.

Który z wystawców może się pochwalić sukcesem?

Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP WinDoor-tech 2019

  1. DCM1 – Numerycznie sterowana zagniatarka do naroży aluminiowychFIMTEC-POLSKA

    Dzięki technologii rola operatora sprowadza się do sczytania kodu kreskowego, by noże ustawiły się automatycznie do danego systemu profilowego. Kamera przemysłowa i szczelinomierz pozwalają na poprawne ustawienie profili w niezwykle łatwy sposób zapewniając wyjątkową jakość połączenia profili w narożu. Obsługa zagniatarki DCM1 jest wyjątkowo prosta dla każdego. To czyni ją wyjątkową.

  2. Centrum obróbcze profili SBZ 122/75 – Elumatec Polska

    Centrum obróbcze profili SBZ 122/75 dzięki połączeniu wszechstronności, prędkości i inteligentnej technologii wytycza nowe standardy w branży. Kiedy klienci składają zamówienia na centrum obróbcze profili jeszcze przed rozpoczęciem produkcji seryjnej, oznacza to, że jest ono czymś wyjątkowym. SBZ 122/75 zaprojektowane do produkcji okien i drzwi 5-osiowe urządzenie pozwala na obróbkę profili z PCW, aluminiowych i cienkościennych profili stalowych. Dotychczas te możliwości obróbki i wszechstronność zastosowania były zarezerwowane dla znacznie większych i droższych urządzeń.

  3. Pareo Up – CDA Polska

    Innowacyjny ekran z wieloma modułami w szkle przesuwającym się pionowo i bez profili poziomych. Część stała o określonych wymiarach ogranicza przestrzeń zapewniającą prywatność i umożliwiającą doskonałą wentylację pomieszczeń. Niezależny ruch pionowy paneli pozwala uzyskać różne wysokości, zapewniając ochronę przed wiatrem i czynnikami atmosferycznymi stosownie do potrzeb. Aluminiowa rama zawiera opatentowany system przesuwania i zaczepiania oraz odczepiania, który pozwala na maksymalną obsługę podczas przenoszenia.

  4. Visualiser CDA Polska

    VISUALISER to nowoczesne oprogramowanie automatyzujące prace projektowe, zamówienie i przedstawienie oferty klientowi w zakresie produktów firmy CDA. System kontroluje parametry techniczne okuć nadzorując w ten sposób prawidłowe przygotowanie projektu i oferty zapewnia intuicyjny interface oraz pełną dokumentację okuć dostępną w dowolnym miejscu i dowolnym urządzeniu na dowolnej przeglądarce WWW. VISUALISER aktualizowany jest automatycznie o nowe okucia, informując o nowych możliwościach, pilnuje parametrów, pozwala na zapisywanie projektów szablonów w dowolnej chwili i czasie umożliwia modyfikację projektu i przesłanie oferty klientowi.

  5. Zgrzewarka Kształtowa SL4FF EVO – GRAF SYNERGY, FIMTEC-POLSKA

    Robot SL4-FF-EVO łączy kształtowo profile PVC o dowolnych kształtach i bardzo różnych powierzchniach (folie, nakładki ALU, forniry etc.) także z wypełnieniami wzmacniającymi profil (wkładki z włókna szklanego, kompozytu) uzyskując zaokrąglenie również zewnętrznej tylnej krawędzi w zgrzanym narożu – jest wciąż jedyną taką propozycją na rynku. Pozwala łączyć profile bez konieczności ich późniejszego oczyszczania, co bardzo ułatwia i skraca proces produkcji. Dzięki maszynie możliwa jest produkcja stolarki o bardzo wysokich parametrach jakościowych przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości naroży.

  6. 4-OSIOWE CENTRUM OBRÓBCZE COMET X4 Emmegi Dystrubucja w Polsce R&D Tech

    4 –osiowe centrum obróbcze CNC przeznaczone do obróbki profili z aluminium, PVC, stopów lekkich lub stali do 2 mm grubości wyposażone w 10-cio pozycyjny magazyn narzędzi. Strefa robocza dla profili o długości do 4 m. Czteroosiowy układ osi pozwala na obrót elektrowrzeciona od 0° do 180° w sposób ciągły w celu wykonania obróbki na zarysie profilu. Wyposażone również w ruchomy stół roboczy, który ułatwia załadunek/rozładunek detalu i znacznie zwiększa możliwy do obróbki przekrój.

Więcej informacji o nagrodzonych urządzenia będzie można uzyskać na stoiskach laureatów podczas WinDoor-tech 2019. Udział w nich zadeklarowali liderzy branży, którzy będą prezentować ekspozycję obejmującą rozwiązania dla maszyn i urządzeń do obróbki drewna, tworzyw sztucznych i aluminium a także okucia, oprogramowanie i technikę pomiarową.

Wśród nich znajdą się m.in: Imac, Lanzzoni Group, Mc Diam, Pressta, SCM Group, Urban oraz złoci medaliści: Fimtec, CDA Polska, Elumatec, R&D Tech.

Więcej o złotych medalistach na: www.windoortech.pl