Tylko tyle trzeba zapłacić za dom w Sambuca di Sicilia dom na Sycylii za jedynie 4 złote? Władze tego włoskiego miasteczka wystawiły na sprzedaż kilkanaście nieruchomości. Jest to sposób na walkę z wyludnieniem, bowiem mieszkańcy wsi i małych miasteczek masowo przenoszą się do metropolii.

Przyszli właściciele mają do wyboru domy o powierzchniach od 40 do 150 m2. Wewnątrz znajduje się dziedziniec, a całość otaczają ogrody, w których rosną palmy i drzewa pomarańczowe.

Sambuca di Sicilia to niewielkie miasteczko, które powstało w IX wieku. Słynie z produkcji oliwy i wina. Na jego terenie znajdują się zabytkowe kościoły. Położone jest w pobliżu Morza Śródziemnego. Jak reklamują władze miasta, Sambuca to prawdziwy raj na ziemi, miejsce ciche, spokojne, otoczone plażami, górami i lasami.

Aby stać się nowym właścicielem domu na Sycylii trzeba będzie go odnowić w ciągu 3 lat za nie mniej niż 65 tysięcy złotych. Ponadto należy złożyć depozyt w wysokości około 22 tysięcy złotych. Zostanie on zwrócony po remoncie domu. To nie pierwsza taka akcja. Podobne organizowało wiele włoskich miasteczek. Jednak w tym przypadku właścicielem wystawionych domów jest ratusz, co pozwala zminimalizować biurokrację, a osoby zainteresowane mogą od razu dokonać zakupu.