Chodzi o Dom Kereta, który stoi pomiędzy ścianami kamienicy przy ul. Żelaznej 74 i blokiem przy Chłodnej 22. Znajduje się w sąsiedztwie dawnego getta. Budynek ma szerokość od 92 do 152 cm. Projekt Domu Kereta stworzył architekt Jakub Szczęsny.

Budynek jest instalacją artystyczną, w której mieszkają twórcy. Pierwszym lokatorem był Etgar Keret, izraelski pisarz polskiego pochodzenia.

Inwestorem Domu Kereta jest Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej, zaś wykonawcą spółka Awbud. Budynek ma powierzchnię 14 m2. Oficjalne otwarcie odbyło się 20 października 2012 roku. Dom zbudowano na planie trójkąta prostokątnego. Posiada on trzy poziomy. Do elewacji wykorzystano poliwęglan, zaś ścianę frontową zabezpiecza stalowa siatka. Dużym wyzwaniem dla projektanta było odpowiednie doświetlenie budynku. W tym celu zastosowano szklany dach. Wejście do salonu prowadzi przez klapę umieszczoną w podłodze. Na pietrze umieszczono kuchnię, toaletę i prysznic, a także biurko, zaś na drugim piętrze znajduje się łóżko, do którego trzeba wspiąć się po drabinie. Dom posiada ogrzewanie elektryczne.

Jako pierwszy w budynku mieszkał Keret, obecnie realizowany jest w nim program rezydencyjny z udziałem artystów z całego świata. Dom można odwiedzać w wybrane weekendy, koszt to 20 złotych.

Pomysł na dom doceniono umieszczając go w rankingu najciekawszych wąskich budynków na świcie przygotowanym przez portal The World Geography.