Wronia 31 to biurowiec, który wygrał w konkursie BREEAM Awards, w kategorii Regional Award Central and Eastern Europe. Nagradzane są w nim najlepsze budynki certyfikowane w ekologicznym systemie BREEAM. Wronia 31 w finale pokonała inne obiekty z Rumunii, Turcji oraz Polski (nominowany był krakowski Turyn Office oraz warszawski Varso Tower).

Nagrodzony budynek mieści się przy Placu Europejskim, na warszawskiej Woli. Liczy piętnaście kondygnacji i ma powierzchnię 16 tys. m2. Mieszczą się w nim biura oraz lokale handlowo-usługowe. Na 7. piętrze znajduje się taras widokowy. Biura w obiekcie są w standardzie technicznym klasy A. Posiadają uchylne okna, klimatyzację, podwieszane sufity oraz podnoszone podłogi. W budynku znajduje się parking podziemny mogący pomieścić 195 samochodów oraz 54 rowery. Wronia 31 jest dobrze skomunikowana z resztą Warszawy. W pobliżu są przystanki tramwajowe oraz przebiegać będzie II linia metra. Biurowiec oddano do użytku jesienią 2017 roku. Jego projekt został stworzony przez belgijskich architektów z pracowni Jaspers-Eyers Architects. Zaprojektowali ono również Warsaw Spire.

W sierpniu 2018 roku Wronia 31 uzyskała ekologiczny certyfikat BREEAM. Całość projektu została zrealizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Obiekt należy do firmy Ghelamco Poland.

BREEAM Awards to konkurs organizowany przez międzynarodową instytucję certyfikującą BRE Global. Brane są w nim pod uwagę takie elementy, jak: specyfikacja techniczna, projekt architektoniczny, a także budowa czy zarządzanie. Wronia 31 to już dziesiąty projekt firmy Ghelamco Poland, który jest certyfikowany w systemie BREEAM.

Foto: Ghelamco Corporate