Na sprzedaż wystawiono wyspę Tjaereholmen, która znajduje się na południu Norwegii, na południowy zachód od Oslo. Ma ona powierzchnię 4615 m2.

Oprócz wyspy przyszły nabywca stanie się właścicielem domu zbudowanego z wykorzystaniem konstrukcji tipi. Jest on parterowy, z piwnicą, posiada 4 sypialnie, salon, kuchnię, łazienkę, toaletę i spiżarnię. Ściany wyłożone są boazerią, a w centralnym miejscu  znajduje się kominek. Dom posiada również tarasy zbudowane po dwóch stronach wody, dzięki czemu można podziwiać okoliczne wyspy i stały ląd. Na uwagę zasługują też duże okna, dzięki którym wewnątrz domu jest jasno. Nieruchomość pomieści 15 osób. Na wyspie wybudowano też molo i przystań dla łodzi.

Dom ukryty jest pomiędzy skałami, co zapewni jego przyszłym mieszkańcom prywatność.  Sama wyspa porośnięta jest bujną zielenią. Można się z niej dostać na ląd łodzią w zaledwie 5 minut. W pobliżu znajdują się miasta, takie jak: Lyngør, Risør i Arendal, a w nich sklepy i restauracje. Okolica jest nastawiona na turystów dlatego posiada dobrze rozbudowaną infrastrukturę usługową. W sąsiedztwie mieszczą się stadniny koni, korty tenisowe, pola golfowe i wypożyczalnie rowerów. Jest tylko jeden szkopuł – żeby zamieszkać wśród norweskich fiordów i cieszyć się ciszą wystarczą bagatela 2 mln euro.