Za niemal 570 milionów złotych przejęto jeden z najwyższych budynków w Warszawie. Właścicielem Warsaw Trade Tower został Fundusz Globalworth. Wieżowiec znajduje się przy ulicy Towarowej, na warszawskiej Woli. Jest trzecim po Pałacu Kultury i Nauki oraz Warsaw Spire najwyższym budynkiem stolicy.

Warsaw Trade Tower oddano do użytku w 1999 roku. Liczy 208 metrów wysokości i ma 43 piętra. Oferuje ponad 42 tysiące m2 powierzchni biurowej. Mieści się w nim również centrum konferencyjne, przedszkole, pralnia i piekarnia. W Warsaw Trade Tower pracuje blisko 4000 osób.

Za projekt odpowiedzialna była pracownia architektoniczna Wyszyński, Majewski, Hermanowicz oraz RTKL. Trzy lata temu budynek przeszedł remont – odnowiono hol oraz atrium. Obecnie jest on niemal w całości wynajęty. Najemców przyciągają atrakcyjne przestrzenie wspólne. Największym z nich jest firma AXA, która zajmuje 7 tysięcy m2. W budynku swoje biura mają również American Express, Leroy Merlin czy Mattel.

Globalworth przejął też w ostatnim czasie krakowskie Rondo Business Park. Firma jest właścicielem powierzchni biurowych i handlowych o łącznej powierzchni 429 tysięcy m2, nie tylko w Warszawie i Krakowie, ale też w Katowicach, Łodzi, Gdańsku czy Wrocławiu. Od 2017 roku jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Zdjęcie otwarciowe: www.wtt.pl