Każdy z nas ceni sobie życiową przestrzeń. Większa jej ilość daje nam więcej możliwości; do pracy, odpoczynku czy do zabawy. Otwierając uchylnie nowe okno FAKRO FPP-V preSelect MAX otrzymujesz jeszcze więcej przestrzeni na poddaszu, zyskujesz komfort podejścia do otwartego okna oraz nieograniczony widok na zewnątrz.

Najnowsze okno dachowe uchylnoobrotowe FPP-V preSelect MAX firmy FAKRO to bogato wyposażone okno klasy LUX. Okna tej klasy wyróżniają się najwyższą jakością wykonania, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjności.

Foto: Fakro

Innowacyjne rozwiązania

Okno preSelect MAX posiada oddzielone od siebie funkcje otwierania skrzydła; uchylną oraz obrotową. Nowatorski system okuć gwarantuje realizację tylko jednego, wybranego sposobu otwierania oraz pełną stabilność skrzydła, zarówno w funkcji obrotowej, jak i uchylnej. Funkcja uchylna zapewnia dodatkową przestrzeń na poddaszu, a także panoramiczny widok za oknem. Funkcja obrotowa służy do mycia okna, a dzięki specjalnej zasuwce blokującej czynność ta jest niezwykle wygodna i bezpieczna.

Niesamowita funkcjonalność

Innowacyjne okucia preSelect MAX gwarantują wysoką funkcjonalność i trwałość konstrukcji okna oraz umożliwiają otwarcie skrzydła aż do kąta 45° – prawie o 30% więcej niż w oknie poprzedniej generacji, dając jeszcze pełniejsze wykorzystanie stworzonej na poddaszu przestrzeni. To doskonałe rozwiązanie dla osób dbających o komfort i ceniących piękny nieograniczony widok na zewnątrz. Dodatkowo, okna preSelect MAX dostępne są w dużych rozmiarach z pakietem trzyszybowym, nawet 134x160cm. W niektórych warunkach może ono spełniać funkcję wyjścia ewakuacyjnego.

Wygodna obsługa

Umożliwiający zmianę sposobu otwierania skrzydła funkcjonalny przełącznik preSelect umiejscowiony jest w dolnej części ościeżnicy, co zwiększa komfort i łatwość obsługi. Przy zamkniętym oknie przycisk jest niewidoczny. Klamka Elegant otwierająca okno, umieszczona jest w dolnej części skrzydła i umożliwia wygodną obsługę okna oraz dwustopniowe mikrouchylenie.

Najwyższa jakość

Do budowy okna wykorzystuje się najwyższej jakości drewno sosnowe, klejone warstwowo i impregnowane próżniowo, które zapewnia najwyższą jakość i trwałość. W oknie zastosowano szereg unikatowych rozwiązań, które wpływają na jakość powietrza na poddaszu, energooszczędność oraz trwałość okien. Bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe okien również w unikalny sposób zostało podwyższone.

Foto: Fakro

Zakres montażu

Okna montowane są w dachu o kącie nachylenia od 15° do 55°, a w specjalnej wersji można je stosować w zakresie od 55° do 85°. Bogaty wybór kołnierzy uszczelniających pozwala na montaż okna praktycznie w każdym pokryciu dachowym, a w wersji modułowej umożliwia zespolenie okien.

Przełącznik preSelect

Pozwala na zmianę sposobu otwierania skrzydła. Umieszczony w dolnej części ościeżnicy zwiększa łatwość i komfort obsługi. Niewidoczny przy otwartym oknie gwarantuje wysoką estetykę. ob gwa

Automatyczny nawiewnik V40P

Nawiewnik V40P automatycznie reguluje wielkość kanału przepływu dostarczając optymalną ilość powietrza do pomieszczenia. Zapewnia to zdrowy mikroklimat, a jednocześnie chroni przed wyziębieniem wnętrza przyczyniając się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie.

System topSafe

Zapewnia podwyższone bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe okna.

Technologia thermoPro

Podnosi energooszczędność oraz zwiększa trwałość okien dachowych. Gwarantuje doskonałą szczelność oraz ułatwia montaż okien w połaci dachowej.

Poczwórny system uszczelnienia

Okno posiada poczwórny system uszczelnienia. Uszczelka przyszybowa zapewnia dodatkową szczelność w ekstremalnych warunkach pogodowych oraz redukuje mikrodrgania oblachowania podczas obfitego deszczu.

Akcesoria dodatkowe

Do okna można zastosować szeroką gamę akcesoriów wyposażenia dodatkowego, które nie tylko udekorują wnętrze, ale także umożliwią kontrolę ilości oraz intensywności światła i ciepła słonecznego.

Gwarancja

Okno FPP-V preSelect MAX objęte jest 10-letnią gwarancją, a zewnętrzna, hartowana szyba posiada wieczystą gwarancję odporności na grad.

Materiały: www.fakro.pl