Modernistyczne budynki mieszkalne to obiekty wymagające stylistycznej konsekwencji oraz olbrzymiej dbałości o szczegóły. Proste, choć jednocześnie odważne bryły charakteryzuje jednak minimalizm, który architekci osiągają na przykład poprzez ukrycie systemu rynnowego w warstwie elewacji. Właśnie do tego typu obiektów przeznaczone są maskownice Galeco, które pozwalają ujednolicić bryłę nowoczesnego domu.

Moda w wersji ECO

Odważna, minimalistyczna architektura potrzebuje rozwiązań, które z nią współgrają. Z myślą o takich budynkach powstały kwadratowe systemy odwodnień: Galeco STAL2 oraz Galeco BEZOKAPOWY. W skład obu wchodzą specjalne maskownice, których zadaniem jest ukrycie przedniej części rynien i stworzenie efektu gładkiego wykończenia okapu. Od niedawna w ofercie polskiego producenta znajdziemy nowe, matowe wersje maskownic, które przygotowano w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym oraz grafitowym. To odpowiedź firmy na rozwijającą się modę oraz oczekiwania architektów i inwestorów.

Matowe maskownice stanowią kontynuację trendu, który firma rozpoczęła, tworząc w macie rynny w systemie Galeco STAL. W ofercie polskiego producenta pojawiły się one w trzech najpopularniejszych odcieniach. Po pozytywnym przyjęciu serii przyszła pora na rozszerzenie asortymentu, w tym zyskujących fanów wykończeniu.

W ideologię Galeco zawsze mocno wpisywały się innowacyjność oraz dbałość o środowisko. Firma kieruje się też tymi kryteriami, wybierając swoich partnerów biznesowych. Jednym z takich przykładów jest szwedzkie przedsiębiorstwo SSAB, które troszczy się, by proces produkcji blach, z których powstają elementy systemów rynnowych Galeco, był możliwie najbardziej ekologiczny.

Maskownica doczołowa system BEZOKAPOWY 2 mb – 51 zł brutto
Maskownica doczołowa system STAL2 – 74 zł brutto

Informacja prasowa www.galeco.pl