W jaki sposób, spośród setek nowo powstających obiektów otaczającej nas architektury, wyróżnić te, które w szczególny sposób wpływają na pozytywny jej odbiór? Odpowiedzią jest konkurs Architecture Budma Award!

Głównym celem konkursu Architecture Budma Award jest wyróżnienie obiektów, budynków, przestrzeni publicznych, obiektów małej architektury czy także elementów integralnie związanych z architektoniczną formą wzornictwa, które wyróżniają się pod względem estetyki, jakości wykonania, ich funkcjonalności i ich wpływu na całokształt otaczającej nas przestrzeni.

Zgłoszenia obiektu do Konkursu mogą dokonać zarówno sami twórcy, tj. architekci polscy i zagraniczni realizujący swoje projekty w Polsce, jak i firmy architektoniczne, organizacje zrzeszające architektów, producenci materiałów budowlanych i wykończeniowych, firmy wykonawcze, realizujące inwestycje, inwestorzy i użytkownicy obiektów oraz organy administracji publicznej i samorządowej.

Konkurs dotyczy obiektów zrealizowanych w okresie od dnia 1 stycznia 2017 r. do dnia 31 grudnia 2019 r.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w prestiżowym konkursie. Statuetkami uhonorowani zostaną architekci, których talent, energia i zaangażowanie w pracę twórców doprowadziły do powstania wyjątkowych obiektów.

Organizator konkursu architektonicznego

Międzynarodowe Targi Poznańskie, Izba Architektów RP

Cel konkursu

Celem konkursu jest promocja współczesnej, funkcjonalnej i przyjaznej architektury oraz jej twórcy

Przedmiot konkursu

Wybór wyróżniających się pod względem estetyki, jakości wykonania oraz funkcjonalności:
budynków lub ich zespołów przestrzeni publicznych obiektów małej architektury elementów integralnie związanych z architektoniczną formą wzornictwa, zaspokajających oczekiwania ich ostatecznych odbiorców

Terminy
  • 9.01.2020 – Termin nadsyłania zgłoszeń
  • 04.02.2020 – Ogłoszenie wyników Konkursu oraz uroczystość wręczenia nagród Architecture Budma Award 2020 (podczas Targów BUDMA)
  • 04-07.02.2020 – Wystawa Architecture Budma Award
Nagrody

Laureat konkursu otrzymuje:

  • statuetkę Architecture Budma Award 2020
  • znak Architecture Budma Award2020 (przesłany drogą mailową); przyznany znak może być wykorzystywany w celach promocyjnych, tylko i wyłącznie w połączeniu z obiektem uhonorowanym przez Jury Konkursu
  • certyfikat Architecture Budma Award2020
  • publikację informacji o Laureacie na stronach mtp.pl oraz budma.pl oraz w mediach społecznościowych
  • dokumentację zdjęciową z Gali rozdania nagród.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie organizatora.