Rynny są ważną pozycją w kosztorysie budowy domu. Ich zakup oraz montaż to zwykle wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Inwestorzy często zmuszeni są rezygnować z wysokiej jakości produktu na rzecz niższej ceny. Wartym uwagi systemem, dedykowanym klientom dysponującym ograniczonym budżetem, jest Galeco Luxocynk.

Polacy najczęściej wybierają pomiędzy rynnami ze stali i PVC. Pierwsze cechują się dużą wytrzymałością, są jednak najdroższą opcją dostępną na rynku. Za drugimi przemawia natomiast konkurencyjna, w stosunku do innych systemów, cena i żywotność.

Ekonomiczny wybór

Galeco Luxocynk to produkt oparty na rozwiązaniach systemu stalowego. Do jego produkcji wykorzystano najwyższej jakości stal ocynkowaną, którą pokryto organiczną warstwą zabezpieczającą oraz chromem. Stworzono w ten sposób stałą, solidną i zwartą powłokę odporną na korozję. Elementy systemu przyciągają wzrok metalicznym, jednolitym odcieniem koloru srebrnego, bez tzw. “kwiatów” charakterystycznych dla standardowych blach ocynkowanych i dzięki temu stanowią eleganckie wykończenie każdego budynku. Szczególnie dobrze sprawdzą się jako dopełnienie obiektów o jasnej elewacji lub ciemnym pokryciu dachowym. Rynny systemu wykonano w charakterystycznym dla produktów Galeco kształcie – ich brzegi wywinięto do wewnątrz. Tak innowacyjny profil zapobiega przelewaniu się wody podczas intensywnych opadów. Orynnowanie posiada ponadto głębszy profil, co z kolei gwarantuje wyższą wydajnością w odprowadzaniu wody opadowej. 100% szczelność systemu zapewniają m.in. klamrowe łączniki rynnowe, choć rynny można łączyć ze sobą także przez lutowanie. System produkowany jest w rozmiarach: 120/90, 135/90, 135/100, 150/100 oraz 150/120. Galeco Luxocynk to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie na rynku biorąc pod uwagę relację ceny do jakości, a polski producent udziela aż 10-letniej gwarancji odporności na korozję perforacyjną.

Materiały: Galeco