Pianobeton to płynny beton komórkowy. Doskonale sprawdza się jako podkład podłogowy i nie wymaga dodatkowej izolacji. Idealnie nadaje się też do wypełnień czy stabilizacji gruntu. Jest doskonałą alternatywą dla betonu. Materiał ten z powodzeniem może zastępować też styropian czy wełnę mineralną.

Czym jest pianobeton?

To materiał cementowy połączony z pianą, dzięki czemu pęcherzyki powietrza zostają zamknięte w masie. Generalnie pianobeton to cement z wodą, pianą oraz wypełniaczami, którymi mogą być m.in. popiół lotny, pył czy piasek. Wytwarzany jest on w specjalistycznych agregatach na placu budowy lub już gotowy dowożony w betoniarce. Do jego wylania używa się pomp do betonu. Sam pianobeton jest wylewany błyskawicznie.

Zastosowanie pianobetonu

Najczęściej pianobeton wykorzystywany jest jako podkład podłogowy. Niektórzy stosują go również na dachach płaskich do wyrównania stropodachów czy do wypełnienia pustych przestrzeni. Bywa stosowany do wypełniania wykopów, nie ma wówczas konieczności izolowania ław oraz ścian fundamentowych. Materiał ten można stosować także na tarasach i balkonach jako pokład pod posadzkę.

Zalety pianobetonu

Pianobeton jest kilka razy lżejszy od tradycyjnego betonu. Ma przy tym doskonałe właściwości termoizolacyjne. Co ważne, jest odporny na ścieranie. Ponadto sprawdzi się też jako materiał do izolacji akustycznej. Jest mrozoodporny, niepalny oraz odporny na wodę.

Pianobeton to materiał ekologiczny bowiem nie uwalnia żadnych szkodliwych związków. Koszt m3 zaczyna się od 300 złotych.

Zdjęcie otwierające: www.cemex.pl