Ekspozycja najnowszych maszyn i urządzeń do transportu szkła – to jedna z atrakcji towarzyszących rozpoczynającym się już jutro targom GLASS. W pawilonie ósmym będzie można na żywo obejrzeć mini żurawie, manipulatory czy dźwigi mobilne wykorzystywane w branży szklarskiej.

Prezentowane na GLASS urządzenia ułatwiają realizację coraz śmielszych wizji architektonicznych. Szkło stało się bardzo cenionym elementem w budownictwie, co widać m.in. w nowoczesnych elewacjach.

Wizje architektoniczne spędzające sen z powiek

Jeszcze nie tak dawno szyby wielkoformatowe były rzadkością – dzisiaj można je spotkać niemal wszędzie. Trudno sobie wyobrazić nowoczesne budownictwo bez szkła. Używa się go m.in. w: biurowcach, centrach handlowych, reprezentatywnych obiektach, muzeach czy modernistycznych domach.

Zarówno produkcja jak i montaż oraz transport takich szyb wymaga szczególnej kontroli. Niejednokrotnie szyby wielkoformatowe są rezultatem współpracy architektów i budowniczych. Na rynku jest też coraz więcej firm zajmujących się nie tylko produkcją, sprzedażą, ale też wypożyczaniem maszyn stworzonych do transportu i montażu dużych oszkleń. To opcja dla tych, którzy nie mają potrzeby inwestycji we własny park maszynowy.

Architekci doceniając walory estetyczne szkła projektują domy z ogromnymi przeszkleniami, co jest niewątpliwie atutem dla inwestora, jednak niejednokrotnie spędza sen z powiek montażystom. Większości takich projektów nie da się obsłużyć tylko za pomocą rąk ludzkich. Wówczas konieczne jest poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą podać i precyzyjnie zamontować dużą szybę czy okno.

Park maszynowy na targach GLASS

Manipulatory do szkła, mini żurawie czy dźwigi mobilne – to produkty, które znajdują się we flagowej ofercie liderów tej branży, wystawców targów GLASS.

Jakie firmy tej branży znajdą się na listopadowych targach?

Jedną z nich jest UPLIFTER – firma  oferująca wynajem, sprzedaż oraz leasing mini żurawi, manipulatorów do szyb i wielu innych maszyn i urządzeń budowlanych. UPLIFTER świadczy profesjonalne usługi dźwigowe na terenie całej Polski i dopasowuje produkt dla każdego typu aplikacji. W ofercie firmy znajdują się m.in.: mini żurawie, przyssawki do szyb, manipulatory Glassworker, żurawie dekarskie i żurawie przemysłowe. UPLIFTER jest w stanie dopasować produkt dla każdego typu aplikacji.

Szeroką gamę urządzeń załadowczych żurawi, chwytaków, osprzętu hydraulicznego przedstawi także firma BEFARD. Jak zapewnia producent mini żurawie gąsienicowe BEFARD umożliwiają wygodne przemieszczenie towarów do trudno dostępnych miejsc, podczas różnego typu prac budowlanych związanych z transportem i montażem ciężkich elementów takich w tym m.in. wielkogabarytowych szyb czy okien. Mini żurawie BEFARD na podwoziu gąsienicowym zastępują pracę nawet kilku montażystów i pozwalają pracować w każdym, nawet najtrudniejszym terenie. Mini żurawie mają zasięg nawet do 13 metrów, co pozwala na pracę przy wysokich budynkach.

Z kolei firma GIZO podczas 4 dniowej imprezy targowej zaprezentuje m. in podnośnik marki Wienold wspomagający bezpieczne i szybkie przenoszenie tafli szkła podczas procesów produkcyjnych/obróbek, czy też załadunku tafli szkła do transportu.

W ostatnim czasie oferta została poszerzona o mini dźwigi i mini żurawie dedykowane specjalnie branży szklarskiej, które wyposażone w odpowiedni osprzęt ułatwiają bezpieczny transport i montaż szklanych elementów fasad i balustrad.  Mini dźwigi marki Wienold charakteryzują się małymi gabarytami umożliwiającymi pracę w najbardziej wymagających pomieszczeniach.

Mini dźwigi, manipulatory, osprzęt, obrotowe ładowarki – to także maszyny, które zaprezentuje LIFT24 (Kluczserwis). Żurawie oferowane przez Lift24 przeznaczone są do użytku wewnątrz i na zewnątrz w ograniczonych przestrzeniach i ciężko dostępnych budynkach. Wymiary i lekkość żurawia, w połączeniu z precyzyjną zwrotnością co do milimetra, pozwalają na jego szybkie i mniej inwazyjne działanie. Z kolei manipulatory będące częścią oferty lift 24 są stworzone do pracy z wielkimi oknami (także z potrójnymi szybami) dzięki maksymalnemu udźwigowi 608 kg. Urządzenia pozwalają na szeroką gamę montaży także elewacji w pełni przeszklonych.

MEKANIKA mająca w swojej ofercie produkty ELPHANT poszerzyła swoje portfolio O szeroką gamę produktów do podnoszenia i przenoszenia:  żurawie dźwigowe, podnośniki podciśnieniowe, systemy podwieszane, akcesoria, dźwigi mostowe oraz wszelkie konfiguracje kompletnych urządzeń do podnoszenia i przenoszenia potrzebne w sektorze przemysłowym.

Będąca jednym z wystawców firma ABUK mimo relatywnie krótkiego stażu na rynku, już może pochwalić się bardzo ważnymi realizacjami projektów dla największych obiektów. Montaż elewacji szklanych przeprowadziła już m.in. na Stadionie Narodowym, lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a także w Łodzi, przy budowie biurowca Ericpol.

W swoim parku maszynowym ABUK posiada m.in. mini żurawie i mini dźwigi, a także manipulatory do szyb czy też podnośniki koszowe. Wszystkie wymienione urządzenia pochodzą od znanych i renomowanych w branży producentów, takich jak np. Hoeflon, Maeda, Smartlift, czy Smart Group.
Firma zajmujemy się zarówno sprzedażą, jak i wynajmem dźwigów, podnośników koszowych, manipulatorów do szkła i innych specjalistycznych urządzeń.

Kalejdoskop nowości

Nowe produkty przyciągają profesjonalistów na targi. To dlatego właśnie tutaj firmy często planują premiery swoich prekursorskich rozwiązań. Tak będzie i tym razem. Jedną z nowości zaprezentuje firma Befard. – Na targach Glass zaprezentujemy nowy dźwig z serii TB oraz  elektryczne transportery do ciężkich ładunków. Dźwig w całości jest zaprojektowany i wykonany w Polsce, niezastąpiony przy pracach związanych z transportem ciężkich ładunków. Zastosowano w nim ekologiczne zasilanie elektryczne. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest cicha praca urządzenia. W opcji dodatkowej posiada podłogę antypoślizgową – zdradza Ewelina Rupa  z Befard.

Z kolei Dianormet na swoim stoisku pokaże narzędzia do obróbki szkła: diamentowe, polerskie oraz wiertła i wiele innych. – Nowością będzie szlifierka 9-cio wrzecionowa, prostoliniowa do szkła płaskiego marki Fushan. Planujemy także prezentację pełnej oferty firmy Guangdong Fushan Technology, producenta maszyn i urządzeń do przetwórstwa szkła – mówi Damian Kurtek z Dianormet. Z kolei Szkłomal pokaże nowe maszyny i narzędzia do obróbki szkła.

Światowe marki na targach GLASS

To tylko część oferty prezentowanej przez wystawców targów GLASS – jedynych profesjonalnych targów w Polsce, poświęconych branży szklarskiej. To tutaj, w ciągu czterech dni zostaną zaprezentowane możliwości zastosowania szkła, maszyny i urządzenia w ruchu, nowoczesne akcesoria oraz innowacyjne rozwiązania dla budownictwa, architektury oraz designu.

Wśród wystawców znajdą się firmy zarówno z Polski jak i z zagranicy. Będzie można odwiedzić stoiska m.in. z: Chin, Czech, Izraela, Korei Południowej, Niemiec, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Włoch czy Wielkiej Brytanii.

Więcej na: www.targiglass.pl