Z firmy rodzinnej do lidera na rynku inwestycji biurowych. Blisko 30 lat doświadczeń ugruntowało pozycję Grupy BUMA i rozwinęło sektor generalnego wykonawstwa spółki BUMA Contractor na rynku deweloperskim. Przyszedł czas na podsumowanie.

W swoim dotychczasowym dorobku BUMA Contractor ma kilkanaście osiedli mieszkaniowych oraz obiekty biurowe i handlowo – usługowe o łącznej powierzchni  ponad 500 tys. mkw. Do tej pory do jej najbardziej rozpoznawalnych realizacji należą zespoły biurowe: Rondo Business Park, Quattro Business Park, Tertium Business Park oraz DOT Office. BUMA Contractor z sukcesami rozwija swoje portfolio, nieprzerwanie pracując nad kolejnymi zaawansowanymi technologicznie budynkami. Jako generalny wykonawca inwestycji spółka z powodzeniem realizuje nie tylko inwestycje powstające w ramach grupy, ale także dla inwestorów zewnętrznych. Są to zarówno duże osiedla mieszkaniowe budowane w Krakowie dla takich deweloperów jak Wawel Service, Grupa GEO czy WAN S.A., jak i budynki biurowe, w tym prestiżowy Park Club przy krakowskich błoniach. BUMA Contractor jest także wykonawcą obiektów handlowych z przeznaczeniem dla sieci Lidl czy Jeronimo Martins.

Przestrzenie Banacha

Ergonomia pracy i natura życia

BUMA Contractor od początku istnienia specjalizuje się w realizacji inwestycji w systemie generalnego wykonawstwa. Zakres głównych działań firmy od lat skupia się wokół budownictwa kubaturowego, mieszkaniowego i obiektów biurowych. BUMA Contractor nie zamyka się jednak na szersze możliwości i nie rezygnuje z realizacji – równie atrakcyjnych z punktu widzenia spółki – powierzchni handlowo-usługowych, przemysłowych oraz obiektów użyteczności publicznej. Firma realizuje również prace wykończeniowe typu fit-out zgodnie z indywidualnymi wytycznymi najemców powierzchni biurowych, a także prace remontowe i modernizacyjne. Przy zachowaniu najwyższej jakości wszystkich świadczonych usług, realizacja parków biurowych i dużych zespołów mieszkaniowych stanowi główną działalność Bumy Contractor. Specjaliści firmy przyznają, że istotą filozofii grupy jest tworzenie dobrych, ergonomicznych miejsc pracy i naturalnych przestrzeni do życia.

Nowe biurowce…

Wśród najnowszych realizacji biurowych BUMY Contractor znajdziemy kompleks biurowy Cu Office powstający na terenie Wrocławskiego Zachodniego Obszaru Biznesu przy ul. Jaworskiej. Budynki A i B, wchodzące w skład Cu Office oferują łącznie ponad 23 tys. m.kw. powierzchni wynajmowalnej. Budowa kompleksu właśnie się zakończyła, a do nowo oddanego budynku wprowadzają się kolejni najemcy. Z ciekawostek: na dachach obu budynków znajdą się dostępne dla najemców zielone tarasy.

Cu Office

Na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Czerwone Maki powstaje kompleks biurowy Dot Office. Do tej pory w ramach inwestycji BUMA Contractor wybudowała osiem budynków, w których powstało przeszło 63 tys. mkw. przestrzeni biurowej W najbliższej przyszłości pojawi się kolejne 37 tys. mkw. powierzchni biurowej i usługowej. Właśnie dobiega końca budowa budynku Dot L1, a obiekt lada moment otworzy drzwi przed nowymi najemcami. Warto wspomnieć też o wybudowanej przez Bumę Contractor pobliskiej drodze łączącej ul. Podole z ul. Mochnaniec, stanowiącej dziś duże udogodnienie dla użytkowników kompleksu.

W północnej części Krakowa, przy ul. Lublańskiej powstają budynki wznoszone w ramach kompleksu biurowego Tertium Business Park. Całość inwestycji to trzy nowoczesne i niezależne budynki, które łącznie stanowią niemal 40 tys. mkw. powierzchni biurowej najwyższej klasy. Wybudowany w pierwszym etapie Tertium Business Park budynek A jest już w całości skomercjalizowany. Budynek C zostanie oddany do użytku w drugim kwartale tego roku, natomiast ukończenie budowy trzeciego, a zarazem ostatniego z biurowców kompleksu jest planowane na rok 2021.

BUMA Contaractor jest także generalnym wykonawcą inwestycji Wadowicka 3. Ten nowoczesny kompleks biurowy znajduje się w centrum Krakowa, tuż obok Ronda Matecznego. Obecnie trwa ostatni etap jego budowy. Całość stanowią trzy niezależne budynki. Całość stanowią trzy niezależne budynki o łącznej powierzchni ponad 31 tys. m2.

Wadowicka 3

Nowe mieszkania…

A co słychać na rynku mieszkaniowym? Nowością w inwestycjach mieszkaniowych Bumy Contractor jest budowa osiedla mieszkalnego Przestrzenie Banacha na krakowskiej Górce Narodowej. To nowoczesne, wygodne osiedle zaprojektowane jako samowystarczalna dzielnica. Wraz z budynkami wielorodzinnymi wybudowanych zostanie tu także kilkadziesiąt lokali handlowo-usługowych, place zabaw dla małych dzieci, dla starszych dzieci, miejsca aktywności dla młodzieży, miejsca relaksu i spotkań dla mieszkańców, ścieżki biegowe i rowerowe, parkingi oraz ogólnodostępny osiedlowy park. W pierwszym etapie budowy BUMA Contractor wybuduje trzy budynki, w których znajdą się 133 mieszkania oraz podziemny garaż wielostanowiskowy.  Oddanie pierwszego etapu osiedla nastąpi w IV kwartale 2021 roku.

W sąsiedztwie Starego Miasta w Krakowie, w odległości zaledwie 2,5 km od Rynku Głównego trwa budowa osiedla 29.Aleja, w ramach której BUMA Contractor prowadzi prace budowlane. Aktualnie oddany do użytku został pierwszy z budynków, budowa kolejnego zakończy się jeszcze w tym roku. Łącznie w ramach osiedla powstanie ponad 600 lokali mieszkalnych.

Kolejną ciekawą realizacją w portfolio spółki  jest budowa inwestycji Mate3ny. Osiedle powstaje w bardzo atrakcyjnej krakowskiej lokalizacji, w sąsiedztwie terenów zielonych, licznych kompleksów biurowych oraz w niedalekiej odległości od centrum. Pierwszy z etapów budowy obejmujący cztery budynki z garażami podziemnymi zostanie oddany w III kwartale 2020 roku, a wraz z nim 133 mieszkania w nowoczesnej zabudowie. Budowa kolejnych dwóch budynków z 74 mieszkaniami zakończy się pod koniec przyszłego roku.

Mate3ny

W grupie tkwi siła

BUMA Contractor, podobnie jak wszystkie podmioty wchodzące w skład Grupy BUMA, mocno podkreśla kluczowe znaczenie wysoko wykwalifikowanej, profesjonalnej kadry kierowniczej i inżynierskiej, którą tworzą grupę cenionych pracowników firmy. Zespół grupy przez lata wyspecjalizował procesy realizacji obiektów kubaturowych i infrastruktury towarzyszącej, elastycznie dostosowując je do rosnących wymogów rynku i jego klientów.

– Realizując nowoczesne budynki, zaprojektowane z wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych, niezmiennie dbamy o najwyższą jakość usług. Dlatego wdrożyliśmy procedurę Systemu Zarządzania Jakością w oparciu o normę ISO 9001:2015 oraz inne procedury, dzięki którym nieustannie rozwijamy się i budujemy solidnie patrząc w przyszłość – mówi Krzysztof Łaciak, Prezes Zarządu BUMA Contractor.

Należy wspomnieć, iż inwestycje biurowe są budowane w oparciu o zasady certyfikacji BREEAM oraz LEED, co jest gwarantem zachowania norm w obrębie efektywności energetycznej, materiałów i konstrukcji, eksploatacji i realizacji, gospodarki wodnej i odpadów, jakości środowiska wewnętrznego oraz dostępności komunikacyjnej.

Kompleksowa realizacja inwestycji budowlanych w wykonaniu BUMA Contractor obejmuje: zarządzanie projektami, przygotowywanie do wykonania, realizację oraz jej kontrolę i nadzór nad pracami, a także odbiór i rozliczenie inwestycji.

Jakość nagradzana przez lata

Realizowane przez BUMĘ Contractor obiekty wyróżniane są licznymi nagrodami oraz uzyskują certyfikaty potwierdzające zachowanie najwyższej jakości i standardów.

Wśród nagrodzonych realizacji pojawiły się m.in. budynki Dot Office (certyfikat BREEAM Final na poziomie Excellent), budynek D Quattro Business Park – laureat plebiscytu „Kraków – mój dom” w kategorii „Budynki komercyjne 2015” czy nagroda dla Osiedla Domów Jednorodzinnych „Zaułek Onyx” (II miejsce w ogólnopolskim plebiscycie architektonicznym „Bryła 2008”). Najnowsza z oddanych do użytku realizacji biurowych Bumy Contractor kompleks biurowy Cu Office we Wrocławiu nagrodzony został w XXIX edycji konkursu „Piękny Wrocław” w kategorii „Budynek użyteczności publicznej”.

BUMA Contractor szczególny nacisk kładzie na realizację prac z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny pracy. Potwierdzeniem odpowiedzialnego podejścia do kwestii bezpieczeństwa pracowników są nagrody przyznawane spółce przez Państwową Inspekcję Pracy w ramach konkursu „Buduj bezpiecznie”. Tylko w ubiegłym roku BUMA Contractor została potrójnie nagrodzona odbierając statuetki z rąk Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Głównego Inspektora Pracy za budowę budynków biurowych Rondo Business Park i Wadowicka 3 oraz budynku mieszkalnego A2 w inwestycji 29. Aleja przy ul. Prandoty.