W firmie Excellent każdym klientem opiekuje się dedykowany koordynator, który jest z nim od początku aż do odbioru wysprzątanego mieszkania. Zanim rozpoczną się prace projektanci przygotowują i omawiają szczegółowo aranżacje wnętrz.

O realizacjach „pod klucz” rozmawiamy z Jackiem Mirkiem, dyrektorem działu Excellent Inwestycje firmy Excellent S.A. lidera na rynku wykończeń „pod klucz”.

Jarosław Knap : Wykończenie mieszkania we własnym zakresie to przysłowiowa „droga przez mękę”. Firma Excellent ściąga z nas to obciążenie i oferuje kompleksowe „wykończenie pod klucz”. Od czego zaczyna się współpraca z klientem.

Jacek Mirek : Do każdego klienta podchodzimy bardzo indywidualnie. Już od pierwszego kontaktu, klient otrzymuje dedykowanego koordynatora. Jest to osoba, która opiekuje się klientem od samego początku aż do końca realizacji. Koordynator dba nie tylko o dobór materiałów czy współpracę z projektantami ale jest także jest obecny na każdym etapie inwestycji. Oczywiście podstawą jest rzut mieszkania i oczekiwania klienta. Zarówno te estetyczne jak i cenowe. Dlatego wprowadziliśmy aż sześć wariantów, a właściwie siedem wariantów. Tak naprawdę na każdą kieszeń. Od wersji ekonomicznej po wykończenie ekskluzywne . Warto zacząć od przejrzenia tych propozycji na naszej stronie internetowej. Realizacje Excellent.

Jest tam wiele możliwości od Speed Excellent aż po Platinium Excellent czy wariant Individual Excellent – czyli całkowicie szyte na miarę wykończenie pod klucz. Oczywiście w trakcie pierwszej rozmowy koordynator te rozwiązania przedstawia i dopasowuje zarówno do potrzeb jak i budżetu klienta. Warto dodać, że dzięki temu, że Excellent jest dużym producentem lub bezpośrednim importerem większości artykułów wyposażenia wnętrz możemy zaproponować klientom bardzo atrakcyjne ceny.

Czyli dzwonimy do Państwa lub umawiamy się na video rozmowę i co dalej?

Koordynator w naszej firmie zaczyna od oferty cenowej wysyłanej mailem, tak by klient wiedział jaki musi przewidzieć budżet inwestycji. Koordynatorami są z reguły inżynierowie lub architekci. Ludzie, którzy znają branżę, materiały i potrafią fachowo doradzić. Po rozmowie wstępnej i pierwszym wyborze wariantów przygotowujemy kalkulację. Jesteśmy w stanie te pierwsze założenia przesłać do klienta bardzo szybko, bo w przeciągu kilku dni. Wtedy w zaciszu domowym klienci mogą podjąć wstępne decyzje. Wybierają któryś z wariantów cenowo – towarowych i zapraszamy ich na spotkanie.

Oczywiście jak rozumiem z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Oczywiście, że tak. Przygotowaliśmy specjalne bezpieczne pomieszczenia. W jednym z nich jest tylko klient sam lub z rodziną. W drugim nasi koordynatorzy i projektanci . Oba pomieszczenia przedzielone są dużą szybą. W tym pomieszczeniu znajduje się specjalne urządzenie do likwidacji wirusów i bakterii. Znajdujący się tam telebim, pozwala na wyświetlenie projektów i możliwych rozwiązań. Prezentujemy aranżacje wnętrz i podpowiadamy co zrobić. Takie spotkania trwają czasem kilka godzin, dlatego zainwestowaliśmy w system komfortowych i bezpiecznych spotkań.

Zacznijmy wobec tego od tego momentu. Jako klient przychodzę na to pierwsze spotkanie. I wtedy.

Wtedy my mamy już bazę. Pierwsze wybory klienta. To jest oczywiście wstępna koncepcja. Podstawową naszą dewizą jest stosowanie tylko dobrych i bardzo dobrych materiałów co minimalizuje nam w przyszłości problemy z użytkowaniem mieszkania czy domu, a my jako wykonawcy mamy niewiele reklamacji.

Wiadomo, że w tych tańszych wariantach korzystamy z tańszych materiałów ale oczywiście mając na uwadze jakość użytych produktów. W droższych opcjach są bardziej ekskluzywne materiały (większe formaty płytek, ciekawszy design) ale nie tylko. Możemy zaproponować praktycznie wszystko (działamy w końcu 30 lat w branży). Klient w tańszym wariancie może wybrać np., malowanie w dowolnym kolorze pastelowym lub dodatkowo tapetowanie. W droższym wariancie bez dopłat wykonamy choćby gładzie gipsowe. Wszystko zależy od klienta. Praktycznie od wariantu Silver gładzie są już cenie. Te warianty mogą być oczywiście zmieniane i modyfikowane. Bardzo istotna jest informacja czy klient będzie chciał także zamówić kuchnię i meble, w tym szafy wnękowe oraz AGD. Wtedy na spotkanie oprócz projektanta, który zajmuje się łazienką i całym mieszkaniem zapraszamy również projektanta, który specjalizuje się w projektowaniu szaf i kuchni proponując sprzęty AGD (BOSCH i SIEMENS). Podczas spotkania projektowego omawiamy ewentualne zmiany w instalacjach wod-kan lub elektrycznych, czy wyburzenia i przestawiania ścian. Istotna jest tu elastyczność z naszej strony. W każdym z wariantów można dokonać zmian. Podłogę drewnianą zmienić na panele, wprowadzić inny rodzaj płytek, zastosować stiuki na ścianach lub odpływ liniowy w kabinie. To oczywiście wpływa na kalkulację i dzięki temu możemy zmieścić się w założonym przez klienta budżecie.

Jakie są koszty takiej analizy

Ta usługa jest całkowicie bezpłatna. Nie pobieramy na tym etapie żadnych zaliczek ani wstępnych opłat. Płatności zaczynają się dopiero po dopracowaniu detali. Wyborze konkretnych materiałów, wykonaniu projektu i ustaleniu harmonogramu prac. Nawet w trakcie prac klient nie wpłaca jeszcze całej sumy. Ostatnie pięć procent pobieramy dopiero po końcowym odbiorze wszystkich założonych w umowie z klientem prac, który wygląda trochę jak w filmowych relacjach z remontów w HGTV. Przed ostatecznym przejęciem lokalu przez przyjściem klienta, całe mieszkanie porządkujemy i sprzątamy. Zapraszamy klienta dopiero wtedy kiedy może ocenić efekt końcowy.

Kiedy zaczynają się prace?

Dopiero po wizji lokalnej. Etap projektowania i doradztwa materiałowego pozwala nam na stworzenie koncepcji projektowej i kosztorysu. Po akceptacji przeprowadzamy wizję lokalną. Robimy dokładne pomiary na podstawie których możemy przygotować szczegółowe projekty i możemy rozpocząć pracę. Od razu powiem, że czas wykonania remontu czy wykończenia nowego mieszkania jest zależny od wielkości mieszkania i od stopnia skomplikowania prac. Zazwyczaj trwa to od 6 do 9 tygodni.

Wiele osób ma problem z wyobrażeniem sobie jak to wszystko będzie wyglądało. Najchętniej chcieliby dotknąć wszystkiego jeszcze zanim mieszkanie zostanie urządzone.

Wiemy to doskonale i dlatego stworzyliśmy Showroom Mieszkań Pokazowych. Chyba jak mi się wydaję jedyny taki obiekt w Polsce. W naszym burze handlowym przy ulicy Józefa Marcika można obejrzeć warianty wykończeń. Sprawdzić jak w rzeczywistości w danym wariancie wyglądają płytki na ścianie czy podłodze, jak będzie wyglądało połączenie na podłodze płytek z panelami czy deskami, w jaki sposób montowana jest kabina, wanna czy umywalka pokazana w skatalogowanym wariancie wykończenia wnętrz . Klient otrzymuje też rzuty podłóg i ścian z wrysowanymi meblami i innymi wybranymi detalami. To jest oczywiście bezpłatne ale jeśli klient chciałby mieć rzuty w wszystkich pomieszczeń w realistycznej technologii 3D czy wirtualne spacery to oczywiście, wtedy już za opłatą możemy taką usługę wykonać. Standardowo faza projektowa trwa około 4 tygodni.

Jak zmieniły się preferencje klientów?

Teraz coraz więcej jest klientów, którzy inwestują w mieszkania na wynajem. Klienci ci z reguły zwracają uwagę na jakość wykończenia i ciekawe aranżacje. Wynika to z faktu, że wynajmujący są coraz bardziej wymagający. Konkurencja na rynku jak zawsze wymusza wzrost jakości wykonania i tu nasze doświadczenie i profesjonalizm są bardzo istotne. Ważne jest to, że oferujemy dwa lata gwarancji i ta obsługa gwarancyjna jest dla nas bardzo istotna. To dla klientów jest ważne, bo wszystko mogą zgłosić do koordynatora i nie obawiają się, że ekipa remontowa jak to często bywa zniknie lub przestanie odbierać telefon. Sam proces wykończenia „pod klucz” jest dla naszych klientów bezstresowy. Zajmujemy się wszystkim, a klient jest tylko proszony na częściowe odbiory. Bardzo ważne jest także to, że ustalamy terminy prac i termin odbioru mieszkania. W przypadku osób, które zamierzają wynająć mieszkanie to niezmiernie ważne, bo mogą poszukiwać najemców wiedząc kiedy nasze prace się zakończą.

Zdjęcia pochodzą z Showroomu Mieszkań Pokazowych – Zobacz realizacje Excellent